شماره تماس: 02128422740ایمیل: info [at] daryaserver.ir

ویندوز 10 کلود امکان اجرای قابلیت‌ های واقعیت ترکیبی را نخواهد داشت

[ad_1]

سال گذشته مایکروسافت اعلام کرد امکانات واقعیت ترکیبی ویندوز (Windows Mixed Reality) که قبلا با نام ویندوز هولوگرافیک شناخته می‌شد را به رایانه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ اضافه خواهد کرد. لازم به ذکر است که این ویژگی در آپدیت Creators به سیستم‌عامل یاد شده اضافه خواهد شد. هم اکنون مدتی است که ردموندی‌ها در حال تست واقعیت ترکیبی ویندوز توسط کاربران ویندوز اینسایدر هستند. اضافه شدن واقعیت ترکیبی ویندوز به رایانه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ یک خبر بسیار مهم برای کاربران پلتفرم مایکروسافت محسوب می‌شود؛ این شرکت با همکاری شرکای تجاری خود قصد دارند تا همچنین یک هدست واقعیت ترکیبی تولید کنند تا کاربران با استفاده از آن بتوانند از تجربه‌ی کاربری پلتفرم ویندوز یونیورسال در محیط مجازی لدت ببرند.

حال گفته می‌شود که مایکروسافت احتمالا قابلیت‌های واقعیت ترکیبی ویندوز را به نسخه‌ی کلود ویندوز ۱۰ اضافه نخواهد کرد. همانطور که احتمالا می‌دانید، این شرکت در حال کار بر روی یک نسخه‌ی کلود از ویندوز ۱۰ است. این ورژن از سیستم‌عامل مورد بحث با امنیت بیشتر ارائه خواهد شد و در اصل یک نسخه‌ی ساده‌ و سبک از ویندوز ۱۰ پرو یا ویندوز ۱۰ اینترپرایز است. در ویندوز ۱۰ کلود کاربران فقط می‌تواننداپلکیشن‌های ارائه شده در فروشگاه ویندوز را دانلود کنند و امکان اجرای اپلیکیشن‌های Win32 بر روی این نسخه وجود ندارد.

windows mixed reality

در جدیدترین بیلد ویندوز ۱۰ کلود (بیلد ۱۵۰۴۸) خبری از قابلیت‌ واقعیت ترکیبی ویندوز نیست. اما پلتفرم واقعیت ترکیبی جدید مایکروسافت در بیلد ۱۵۰۴۸ ویندوز ۱۰ پرو اضافه شده است.

اینکه ویندوز ۱۰ کلود از قابلیت مورد بحث بهره نمی‌برد تا حدودی منطقی به‌نظر می‌رسد چراکه هدف اصلی از ایجاد نسخه کلود ویندوز ۱۰، این است که کاربران بتوانند با خرید یک دستگاه ارزان‌قیمت از سیستم‌عامل یاد شده استفاده کنند. مایکروسافت و شرکت‌های همکارش احتمالا قصد دارند تا با فروش دستگاه‌های اقتصادی مجهز به ویندوز ۱۰، به نوعی با کروم‌بوک‌های مجهز به سیستم‌عامل کروم اواس گوگل رقابت کنند. احتمالا پیش‌نیاز سخت‌افزاری ویندوز ۱۰ کلود امکان بهره بردن از قابلیت‌های واقعیت ترکیبی ویندوز را ندارند و شاید به همین دلیل مایکروسافت تصمیم گرفته تا این ویژگی را به ویندوز ۱۰ کلود اضافه نکند.

در نظر داشته باشید که تا به این لحظه ویندوز ۱۰ کلود هنوز رسما معرفی نشده است. به همین دلیل احتمال دارد شرایط کنونی این سیستم‌عامل پس از انتشار نسخه‌ی اولیه‌ی آن کمی تغییر کند.

نظر شما در این مورد چیست؟

[ad_2]

منبع

نظرات کاربران
 
مطالب مرتبط
امکان دانلود پیش از موعد آپدیت Creators ویندوز 10 فراهم شد

[ad_1] مایکروسافت در حال ساخت نسخه‌ی نهایی آپدیت Creators ویندوز ۱۰ است و حالا کاربرانی که تمایل دارند، می‌توانند این…

ویندوز ویستا فقط تا ۳۰ روز دیگر زنده است

[ad_1] مایکروسافت قصد دارد ویندوز ویستا را برای همیشه به خاطرات بسپارد. اگر شما یکی از معدود افرادی هستید که…

آپدیت Creators ویندوز 10 ویژگی های جدیدی به ویندوز دیفندر اضافه می‌کند

[ad_1] آپدیت مورد انتظار Creators برای ویندوز ۱۰، قابلیت‌های جدیدی به بخش امنیتی این سیستم‌عامل اضافه خواهد کرد. یکی از…

آپدیت Creators ویندوز 10: بهبود فرآیند به‌روزرسانی و کنترل های کاربری بیشتر

[ad_1] تنها چند هفته تا انتشار به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ موسوم به Creators زمان باقی مانده است. این آپدیت در…

طراحی شده با توسط دریاسرور

هاست ابری

،

هاست سی پنل

،

نمایندگی سی پنل

،

سرور مجازی

،

سرور اختصاصی

،

سرور مجازی ابری

،

خرید سرور مجازی

،

خرید هاست cpanel

،

خرید vps