هر آنچه باید در مورد Samsung DeX بدانید

[ad_1]

سامسونگ سرانجام از دو پرچم‌دار جدید خود به نام Galaxy S8 و +Galaxy S8 رونمایی کرد. این دو گوشی به یک قابلیت جذاب و کاربردی مجهز شده‌اند که می‌تواند مطلوب تعداد زیادی از کاربران محصولات اندرویدی باشد. کاربران زیادی انتظار قابلیتی را می‌کشیدند که همانند کانتینیوم مایکروسافت بتوان از تجربه‌ی یک دستگاه اندروید در محیط دسکتاپ استفاده کرد. حالا با داک DeX سامسونگ این امر محقق شده است و شما می‌توانید با استفاده از این داک، گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس را به مانیتور متصل کنید و از محیط دسکتاپ لذت ببرید.

در ادامه به چند نکته‌ی مهم در مورد قابلیت DeX می‌پردازیم که دانستن آنها ضروری است.

برای استفاده از DeX به داک نیاز دارید

اولین نکته‌ای که باید بدانید، این است که حتی برای دسترسی به Samsung DeX به داک دکس نیاز دارید که به‌صورت جداگانه فروخته می‌شود. البته برای استفاده از این داک به لوازم دیگری نیاز دارید.به محض اتصال گلکسی اس 8، می‌توانید کارهای کامپیوتری خود را آغاز کنید. داک DeX به پورت HDMI، دو پورت USB و ارتباط بلوتوث مجهز شده است. ضمن اینکه هنگام کار با این داک، امکان شارژ کردن گلکسی اس 8 نیز وجود دارد و نسبت به تمام شدن شارژ دستگاه جای نگرانی وجود ندارد. علاوه بر این، یک فن داخلی برای این داک تعبیه شده است تا هنگام کار در حالت DeX، گوشی موبایل شما داغ نکند.

همه چیز شبیه سیستم مک یا کامپیوترهای شخصی است

تجربه دسکتاپ سامسونگ خیلی با آنچه پیش‌تر از محیط‌های دسکتاپ در ذهن دارید، متفاوت نیست. گزینه Start برای دسترسی سریع به اپلیکیشن‌های سازگار در نظر گرفته شده است و می‌توانید هر پنجره را به‌صورت مجزا کوچک یا بزرگ کنید یا مانند تجربه‌ی مک یا ویندوز، آن‌ها را ببندید. امکان استفاده از دستورات نیز وجود دارد و می‌توانید اپلیکیشن‌های مورد علاقه را به داک در نظر گرفته‌شده پین کنید. نوار هشدارها و نوار وضعیت در پایین محیط دسکتاپ قرار می‌گیرند و تمامی گزینه‌ها همانند محیط گوشی در جای خود قرار دارند. بنابراین مهم نیست که در محیط DeX یا در رابط کاربری گوشی کار می‌کنید.

محیط سامسونگ دکس به یک قابلیت Lock Screen (قفل صفحه) نیز مجهز شده است که انتظار می‌رود عملکردی همچون اسکرین‌سیور داشته باشد. شما می‌توانید با استفاده از رمز عبور یا سیستم تشخیص چهره، امنیت دستگاه خود را افزایش دهید.

امکان اجرای اپلیکیشن‌های ویندوز و مک وجود ندارد

اگر تصور می‌کنید عملکرد سامسونگ دکس کمی با سیستم کانتینیوم مایکروسافت در ویندوز 10 شباهت دارد، درست فکر می‌کنید. مفهوم هر دو سیستم یکی است و سامسونگ با قابلیت دکس قصد دارد فضای دسکتاپ را در اختیار کاربرانی قرار دهد که نمایشگری بزرگتر از صفحه نمایش گلکسی اس 8 نیاز دارند.

در همین راستا، تنها هدف اصلی تبدیل محیط اندروید به یک محیط دسکتاپ در نمایشگر بزرگ‌تر بوده است و نباید انتظار اجرای اپلیکیشن‌های ویندوز یا مک روی DeX داشته باشید. اما امکان استفاده از اپلیکیشن‌های سازگار مانند زیرمجموعه‌های نرم‌افزاری ادوبی و مایکروسافت شامل ادوبی لایت‌روم و مایکروسافت ورد وجود دارد.

علاوه بر این دکس از سیستم‌های دسکتاپ مجازی مانند Citrix، Amazon Workspace و VMWare پشتیبانی می‌کند. ضمن اینکه اگر به هر کدام از اپلیکیشن‌های اندروید خود نیاز داشته باشید، امکان استفاده از آنآن‌ها وجود دارد.

هنوز مشخص نیست واقعا چه تعداد اپلیکیشن اندروید و اپلیکشن مبتنی بر DeX به‌صورت هم‌زمان اجرا می‌شوند و این سیستم چگونه می‌تواند اپلیکیشن‌هایی که برای نمایشگرهای بزرگ یا کار در محیط‌های پنجره‌ای طراحی نشده‌اند، اجرا کند. در حال حاضر سامسونگ فقط به اپلیکیشن‌های خودش اشاره کرده است.

DeX جایگزین لپ‌تاپ نیست

Samsung Dex

به نظر نمی‌رسد سامسونگ با عرضه‌ی داک دکس قصد داشته باشد جایگزینی برای لپ‌تاپ‌ معرفی کند و حتی نمی‌توان این سیستم را مشابه کروم‌بوک‌ دانست.

در عوض، به نظر می‌رسد دکس با هدف کاربری تجاری و شغلی عرضه شده و مناسب محیط‌هایی است می‌توانید به‌راحتی از مانیتور استفاده کنید. ضمن اینکه این قابلیت می‌تواند برای مسافران کاربردی باشد و به کمک پورت HDMI می‌توانید دستگاه خود را به تلویزیون متصل کنید.

نظر شما درباره‌ی Samsung DeX چیست؟

[ad_2]

منبع