88 درصد از دستگاه های اپل بروزرسانی iOS 9 را دریافت کرده‌اند

[ad_1]

اپل صفحه‌ی پشتیبانی مربوط به توسعه‌دهندگانش به این موضوع اشاره کرده که بیش از ۸۸ درصد از ابزار‌های اپلی با قابلیت بروزرسانی به iOS 9، این نسخه از سیستم عامل اپل را دریافت کرده و مورد استفاده قرار می‌دهند. اپل هر سال همزمان با معرفی نسل جدید آیفون‌های خود، آخرین نسخه‌ی رسمی از سیستم عامل موبایل خود را نیز منتشر می‌کند. قریب به یک سال از زمان انتشار iOS 9، از هر ۱۰ دستگاه آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ اپل که می‌توانند از iOS 9‌ استفاده کنند، تقریبا ۹ دستگاه به این نسخه بروز شده‌اند.

انتظار می‌رود اپل چهارشنبه‌ی پیش رو همزمان با رونمایی آیفون‌های جدیدش، نسخه‌ی نهایی iOS 10 را نیز منتشر کند. این کمپانی امیدوار است تا iOS 10 نیز بتواند از ضریب نفوذ خوبی همچون نسل پیشین بهره ببرد. هرچند بروزرسانی ۹ دستگاه از ۱۰ گجت اپلی به نسخه‌ی جدید سیستم عامل آمار درخشانی است، اما جالب‌تر از آن بروزرسانی بیش از ۵۰ درصد گجت‌های اپلی در ماه سپتامبر ۲۰۱۵ پس از انتشار نسخه‌ی نهایی iOS 9 است که سریع‌ترین نرخ بروزرسانی به یک سیستم عامل در تاریخ اپل است. پس از آنکه بروزرسانی iOS 9.1 در ماه نوامبر منتشر شد، بیش از ۶۶ درصد از گجت‌های مورد نظر به این نسخه جدید بروزرسانی کردند.

ضریب بروزرسانی به iOS 9 اپل

بی شک هر پلتفرمی موافقان و مخالفان خود را دارد، اما مساله‌ای که آمار بروزرسانی سیستم عامل iOS را بالاتر از رقبایی نظیر اندروید قرار می‌دهد، سهولت بروزرسانی به نسخه‌ی جدید در این پلتفرم است، در حالی که در سیستم عامل اندروید، بخش بندی بازار به کمپانی‌های مختلف و نیاز برای شخصی سازی هر نسخه‌ی جدید از اندروید، کاربران را زمن درازی در انتظار نسخه‌ی جدید قرار می‌دهد. اپل با انتشار نسخه‌ی جدید سیستم عامل خود، این سیستم عامل را فارغ از اپراتور مورد استفاده در اختیار تمام کاربران گجت‌هایی که می‌توانند بروزرسانی کنند، قرار می‌دهد.

همانطور که اشاره کردیم انتظار می رود iOS 10 در مراسم روز چهارشنبه به همراه قابلیت‌هایی نظیر Dark Mode، بهبود موارد امنیتی در کنار از بین رفتن باگ‌ها و ایموجی‌های بیشتر در کنار سایر تغییرات منتشر شود.

[ad_2]

منبع