VPS یا سرور مجازی چیست ؟

خرید سرور مجازی

سرور مجازی یا VPS چیست؟

VPS مخفف کلمه Virtual Private Server یعنی سرور خصوصی مجازی می باشد و گاهی از آن به عنوان VDS که مخفف کلمه Virtual Dedicated Server به معنی سرور اختصاصی مجازی می باشد، نام برده می شود.
سرور مجازی دقیقا همانند یک سرور اختصاصی مستقل و با همان سطح دسترسی عمل می کند، با این تفاوت که چند عدد سرور مجازی بر روی یک سرور فیزیکی قرار می گیرند.

در واقع یک سرور فیزیکی با سخت افزار بروز و قدرتمند با استفاده از تکنولوژی مجازی سازی به چند سرور مجازی (VPS) تقسیم می شود. هر سرور مجازی بنابر پکیج انتخاب شده سهم مشخصی از سخت افزار سرور اصلی را در اختیار می گیرد.

این سخت افزار مانند پردازنده یا CPU / حافظه پردازشی یا RAM / کارت شبکه یا پورت اینترنت / حافظه اصلی یا SSD/HDD می باشد.

سرور مجازی

به عنوان مثال یک سرور مجازی می تواند یک گیگابایت از 64 گیگابایت حافظه اصلی سرور(RAM) را بصورت اختصاصی به همراه 40 گیگابایت فضای ذخیره سازی و 400 گیگابایت پهنای باند ماهیانه را در اختیار داشته باشد. این یعنی سرور شما در هر شرایطی به منابع دسترسی خواهد داشت.
هر سرور مجازی بصورت کاملا مستقل عمل می کند، در نتیجه VPS های موجود برروی یک سرور می توانند از سیستم عاملهای مختلف و نسخه های متفاوت و همچنین نرم افزار های اختصاصی خود استفاده نمایند.
از مهمترین مزایای سرور های مجازی در مقایسه با سایر سرویس های میزبانی می توان به هزینه بسیار کمتر آنها نسبت به سرور های اختصاصی و استقلال عملکرد و سطح دسترسی بالاتر نسبت به سرویس های میزبانی اشتراکی (Shared Hosting) نام برد، بطوری که هزینه VPS ها در بسیاری از مواقع یک پنجم تا یک دهم سرور های اختصاصی بوده و در حال حاضر تمامی امکانات آنها را دارا می باشند، همچنین یک سرور مجازی می تواند به تعداد دلخواه IP معتبر اختصاصی داشته باشد. در نهایت سرور مجازی مانند سرور اختصاصی عمل میکند و تفاوتی در کیفیت عملکرد نخواهد داشت. 
در تمامی پلانهای پیشنهادی دریاسرور، دسترسی مدیر سیستم (Administrator/root) در اختیار شما خواهد بود و این امکان وجود دارد تا با Remote Desktop و یا SSH سرور مجازی خود را مدیریت نمایید و با خیال راحت و بدون نگرانی از دخالت دیگران در برنامه های شما، از سرور مجازی اختصاص یافته خود استفاده کنید.

مزایای سرور مجازی نسبت به میزبانی وب اشتراکی:

کنترل: شما به عنوان مدیر اصلی با دسترسی root/admin میتوانید نرم افزار های مورد نظر خود را نصب کنید که در میزبانی اشتراکی مقدور نیست.

امنیت : امنیت داده شما رد سرور مجازی با جدا سازی از بقیه داده ها در میزبانی اشتراکی تضمین خواهد بود.

مجزا بودن: هر سرور مجازی مستقل از بقیه سرویس ها با منابع اختصاصی فعالیت میکند که عملکرد بهتری را خواهد داشت.

مزایای خرید سرور مجازی نسبت به خرید سرور اختصاصی:

هزینه: در واقع شما همه قابلیتهای یک سرور اختصاصی را با کسری از هزینه های آن در اختیار خواهید داشت.
قابلیت اطمینان: سازوکار تهیه نسخه پشتیبان به صورت لحظه ای امنیت داده های سرور مجازی را تضمین می کند.
مدیریت پذیری: ابزارهای تعبیه شده در ویرچوزو (Virtuozzo) نصب برنامه ها و تغییر و به روزرسانی آنها را سریعا انجام می دهند.
استفاده از ظرفیتهای خالی: هر سرور مجازی قادر است تا در صورت خالی بودن ظرفیتهای سیستم و عدم استفاده از آن بوسیله سرور مجازی دیگر در صورت نیاز، از همه آن استفاده کند.
انعطاف پذیری: ارتقاءمنابع اختصاص یافته برای یک سرورمجازی، در صورت نیاز به منابع بیشتر به راحتی قابل انجام است.

جهت خرید سرور مجازی و یا خرید هاست به سایت دریاسرور مراجعه نمایید :

https://Daryaserver.ir